דולה - ליווי בלידה

"אם הדולה הייתה תרופה –

היה זה בלתי מוסרי לא להיעזר בה"

מטרותיי כדולה:

 • לשפר בריאות פיזית, רגשית,חברתית ופסיכולוגית של נשים, יילודים ואבות במהלך הלידה ובתקופה שלאחר הלידה.
 • פעולה כחלק מתנועה חברתית שנותנת ביטוי לקולותיהם של תינוקות והוריהם ליצירת התחלות טובות יותר.

 מה דולה עושה?

  • הדולה המלווה בת זמננו היא אשת מקצוע אשר התמחתה בלימודי לידה. היא מתמצאת בעולמות הלידה השונים (יולדת לראשונה, לידות חוזרות, בעולמו של האב\המלווה בלידה) ובמודלים של תפישות הלידה – הפיזיולוגי, הרפואי, החברתי, ונוספים. ישנם מעין "סיפורים" שונים בלידה המתקיימים בו זמנית – הסיפור של הרופאים, הסיפור של המיילדות, המבט הגופני-פיזיולוגי, האספקט הרגשי-נפשי, הסיפור של האבא, הסיפור של המשפחה המורחבת והעולם התרבותי, המסע והחוויות של התינוק בלידה ועוד – הדולה מתווכת, מפשרת ומאפשרת את מיקסום היתרונות של הביטוי של כל אחד מהם.
  • הדולה מסייעת למשפחה בשלב הראשון של הלידה ובתחילת השלב האקטיבי בהם היולדת זקוקה במיוחד לתמיכה ייחודית אשר המערכת הרפואית במקרים רבים אינה ערוכה לספק מסיבות שונות.
  • בנוסף, הדולה מסייעת לאחר השלב השלישי ובשלב הרביעי (שלאחר הלידה). בזמן הקסום של יציאת התינוק – מאפשרת ושומרת על המרחב הפרטי המוגן. בהמשך, מעצימה ומלווה בראשית ההורות, ההנקה וגיבוש התפישה של האישה והזוג כאמא וכאבא.

בתקופה שלפני הלידה עוזרת הדולה למשפחה להתכונן ללידה באמצעות תמיכה רגשית, סיוע בחיבור תכנית לידה, מתן מידע לגבי אפשרויות בחירה במצבים שונים בלידה, בהפניה למשאבים ולמקורות נוספים של ידע ומיומנויות ובלימוד טכניקות שונות העשויות לתמוך בחוויית לידה טובה שמובילה לחוויות ראשית הורות טובות, רגועות ושמחות. ועוד ועוד ועוד – בהתאמה לצרכי האישה ומשפחתה.

ומה באשר לבן הזוג? לפרטיות ולאינטימיות הזוגית?

נוכחות רצופה של אשת מקצוע הלידה מאפשרת לבן הזוג להתפנות לתפקידים המתאימים לו ונכונים לאישה. הדולה משחררת אותו מאספקטים שאינם שגורים עליו כגון: גיוס משאבים ומיומנויות (העומדים לרשות הדולה) דוגמת הדרכה בהרפיה, מנוחה ותנועתיות בכל שלב, מתן תמיכה רגשית ייחודית ומותאמת לכל שלב בלידה מתן מידע והדרכה לתווך מול ה'מערכת' בבית החולים.

לעיתים חוששים מאבדן האינטימיות בחוויה כה עוצמתית ואינטימית זו.

מניסיוני, נוכחות הדולה מאפשרת למלווה\בן הזוג למצות את הקרבה ואת יכולות התמיכה והביטוי שלו בלידה, וכך משפרת את חווית היולדת מתמיכתו. בנוכחות הדולה, שהיא בוטחת ומכירה את תהליכי הלידה, בן הזוג פחות חרד וטרוד ויכול להתפנות ללידה. הוא מקבל תמיכה והדרכה בעצמו...

הליווי שלי כולל

 1. 2 פגישות הכרות והכנה של כשעתיים. כעין 'הכנה ללידה' אישית מותאם לצרכים ולדגשים שלכם. מחיר כל פגישה 250 ₪ שכלולים בסך הליווי.
 2. ליווי טלפוני צמוד, מקצועי ומסור ביום ובלילה לכל שאלה, חשש, התייעצות או התלבטות- לפני הלידה (זו ירידת מים או לא?) ולאחריה (עד גיל 18 :-) )
 3. ליווי בלידה משלב הצירים ועד 2-3 שעות לאחר הלידה
 4. מפגש לאחר הלידה בזמן הנוח לכם שיכול לכלול כל מיני תכנים אבל גם עיבוד חווית הלידה, עזרה ותמיכה בהורות הראשונית, בהנקה וכו'
 5. מחיר הליווי הכולל הוא 2500 ₪. בתוכו נכללות 2 פגישות מקדימות (שיכולות לכלול גם מגע, הדרכות לנשימות, התרגעות, תנוחות ותנועתיות), פגישה לאחר הלידה ו-5 שבועות כוננות החל מהשבוע ה- 37 ועד ה-42. (מחיר כל שבוע כוננות הוא 250 ₪ שלא יוחזרו אם הליווי בלידה יתבטל מכל סיבה)

מתוך כך שאני מביאה ידע והתמחות נרחבים ועמוקים, ניסיון עשיר ואהבה ושליחות לתחום-

אני מתחייבת בליווי הלידה שלכם:

 1. לשמור על רמה מקצועית הגבוהה האפשרית
 2. להיות פנויה אליכם בלידה שלכם, לפניה ולאחריה
 3. לשמור על דיסקרטיות ואתיקה מקצועית
 4. למלא ולעקוב אחר הצרכים והבחירות שלכם בלידה, לשים את היולדת ומשפחתה במרכז השיקולים.
 5. להיות מסוגלת במקביל, גם להיות בתוך הסיטואציה ולתמוך ולפעול מתוכה. ובד-בבד, לשמור על שיקול דעת צלול ואחראי.

לילך

7946006 -050 מושב מרחביה 6523602 –04