מכתבי תודה והמלצה

מפגשי ליווי ותמיכה בהריון ולקראת הלידה בגישת B.O.T

 20.10.13

 ללילך היקרה,

 הגעתי אליך בשבוע 40 להריון, אחרי צירים שנמשכו משבוע 36 וייאוש רב כי כל הזמן הייתי מלווה בהרגשה ש"אוטוטו אני יולדת".

 קיבלתי המלצה חמה לפנות אליך לטיפול בשיטת BOT והחלטתי ללכת, בעיקר כי ניסיתי כבר את כל השיטות שהכרתי כדי להביא ללידה (שיאצו, דיקור, הליכות, עליה במדרגות, תה פטל,  עיסויים..)  ושום דבר לא עבד.

 קיבלת אותי בהרבה חום ואהבה וניסית לנתח איתי מה החששות שלי, באיזה מצב נפשי אני נמצאת, ואיך אפשר להרפות. העלת את הדברים שאמרתי על הכתב ופרסת אותם מולי, נתת לי גם כלים בעזרת דימיון מודרך- התחושות שלי נעשו עצמים מוחשיים: ההרגשה הנעימה הפכה לנוצה סגולה, הלחץ והתסכול נהפך לחבל אדום ועבה עם קשר שנפרם לאט לאט.

 כשהגעתי הביתה כבר הרגשתי שלווה ורגועה, ושעה אחר כך הפקק הרירי יצא. עדיין הייתי סקפטית כי הרי פקק רירי יכול לצאת שבועיים לפני הלידה, אך למרות זאת הפעם אמרתי לעצמי שהעוברית שלי תוולד כשהיא תרצה ויהיה נכון עבורה ולא הרגשתי עוד תיסכול.

 באותו לילה, כבר לא היה לי ספק, התעוררתי כי מי השפיר טפטפו והצירים הגיעו באופן סדיר. בשלב הלטנטי, כשהצירים עוד היו במרווח מספיק כדי להעביר אותם בבית, דיימנתי "נוצה סגולה" ששטה לי בגוף, אותה נוצה שעזרת לי לדמיין במהלך הפגישה שלנו. הרגשתי שאני מתרכזת פחות בציר ויותר בנוצה הסגולה, בנשימות, בתנועה ובמקום בגוף בו הרגשתי תחושה נעימה, בבית החולים כבר דיימנתי את הנוצה שטה בגופי בין ציר לציר ומעניקה לי שלווה.

 אף שזו הייתה לידה ראשונה, הלידה הייתה מהירה מאוד. בשלב הלחיצות, השלב שארך הכי הרבה זמן וארך הרבה זמן גם באופן אובייקטיבי (שעתיים ורבע), כשהרגשתי שכבר אין לי כוחות בגוף ללחוץ והייאוש התחיל לחלחל בי, דמיינתי "חבל אדום עם קשר" הצולל למעמקי גופי ומתחיל להפרם ולצאת, דקה אחר כך מאיה בל נולדה.

 לילך יקרה, רציתי להודות לך מאוד, שהענקת בי את השלווה, הרוגע והכוח להתמודד עם תהליך הלידה.

 באהבה,

שיר 

 ייעוץ הנקה:

למרות רצון מאוד חזק ומאמצים גדולים לא הסתדרה לי ההנקה עם הילד הראשון, ואל ההנקה הפעם הגעתי עם חששות וחוסר ביטחון לגבי היכולת שלי להניק. בדרך פגשתי כמה וכמה יועצות הנקה.

 את הטלפון של לילך קיבלתי ממכרה משותפת. לא פגשתי אותה מעולם. מהשיחה הראשונה איתה הרגשתי שהגעתי למקום הנכון. היא בעלת ידע נרחב  ויכולת אבחון מעולה, ובנוסף משדרת רוגע ומשרה ביטחון. התקשרתי אליה כשהייתי על סף ייאוש, מתוסכלת ועצובה וכבר פתחתי את הקופסת מטרנה כדי להכין בקבוק. שנייה לפני זה החלטתי להתקשר כי 'לא יזיק'. סיימתי את השיחה איתה רגועה ובטוחה בעצמי. זה היה מדהים, מה ששיחה קצרה עם האדם הנכון יכולה לעשות!

 מאז היו עוד שיחות ותמיד היא הייתה זמינה ואכפתית ונתנה מענה מרגיע ומדוייק.

 אני מאושרת שהתוודעתי אליה ושיש לי מקום כל כך טוב לפנות אליו בעת הצורך.

ממליצה בחום רב!!!

רותם שוורצמן 054-6529980

rotemikush@gmail.com   

 

 

המלצה - לילך רוכל –יועצת הנקה .

 הכרתי את לילך רוכל כיועצת הנקה בחודשים האחרונים להריון שלי עם תאומות ובתקופה שלאחר  הלידה, בשנת 2007.

 לפני מועד הלידה הכינה אותנו לילך כזוג לקראת הלידה ולשינויים הצפויים בעקבותיה.

 בימים שלאחר הלידה נתנה ליווי מקצועי, שתמך בתהליך הנקת בנותינו.

 לידת תאומות הציבה בפנינו אתגרים אימהיים והוריים רבים.

 לילך העניקה התייחסות רגישה לצרכים הפיזיים והנפשיים שלי כאם לאחר הלידה. הדריכה אותי לגבי תנוחות וזמני הנקה ,תזונה ועוד ועוד.

 בתהליך ההדרכה בלט כי לילך קשובה ומסייעת באופן אמפטי ורגיש.

 כל זאת תוך השקעה רבה, הגעה למסגרת בית החולים ואף לביתי בעת הצורך וכן מתן מענה טלפוני.

 הקשר שיצרה עימנו היה בעל אופי אישי ותומך. בסבלנות רבה סייעה לבסס את תהליך ההנקה, תוך שהיא קשובה לקשיים ולהתלבטויות המתלוות לכך.

 עבודתה כמדריכת הנקה חיזקה והעצימה את יכולתי להתמסר להנקה.

 בנותי בנות תשעה חודשים עדיין יונקות.

 בזכות מקצועיותה ואישיותה החמה והמלבבת, לילך תוכל לתרום ולהעניק מניסיונה כיועצת הנקה בכל מקום בו תעבוד.

                                                                       בברכה

                                                                  שירלי אבירם

                                                               052-3934608

 ______________________________________________________

 

ללילך

 רציתי להודות לך על שלימדת אותי את רזי ההנקה.

 נפגשנו מספר שעות לאחר הלידה  וכל יום לאחריה במשך שבוע.

 לימדת אותי תנוחות שונות להנקה עד שמצאתי את הנוחות ביותר לי ולנועם.

 וכל זאת בסבלנות רבה, למרות שאני לא תמיד הייתי סבלנית ובחיוך.

 ענית לכל שאלותי הרבות גם כשהגעת לביתי וגם היית זמינה בטלפון .

 השרית בביתנו  אווירה נעימה ורגועה ונתת לי להרגיש בטחון בעצמי בהנקה ובטיפול בתינוק.

 מעבר לסדק קל וקטן שעבר מהר (היות שהסברת לי למה נוצר ואיך לטפל בו) ההנקה מהתחלה היתה לי טבעית ונעימה, ותודות לכך אני ממשיכה להניק עד היום. 

  המון תודה

 דניאלה יודנפרוינד

 
הכנה ללידה:

קיץ 2014
ללידה שלנו הגענו מוכנים. מוכנים עד כמה שאפשר להיות מוכנים. ידענו מה חשוב לנו, על מה נתעקש ועל מה נסכים לוותר, ידענו מה התפקיד של כל אחד מאיתנו ומה הצפיות אחד מהשניה. ההכנה הזו עזרה לנו ליצור חווית לידה שנצרבה בזיכרוננו כמחזקת ומקרבת. חלק גדול מההכנה הזו התאפשרה בזכות מפגשי ההכנה ללידה שקיימנו עם לילך. אל לילך הגענו עם צרכים שונים: בעלי הרגיש צורך במידע על התהליך ועל הפעילות המערכתית בביה״ח ואני יותר הזדקקתי לנגיעה בחלקים הנפשיים, הכנה נפשית ואימוץ כלים לעזרה להתמודדות עם הקשיים שצפיתי שאתקל בהם במהלך הלידה. לילך זיהתה את השוני בצרכים שלנו והצליחה במהלך הפגישות לתת מענה גם לצרכיי וגם לצרכיי בעלי. יצאנו עם תחושת ביטחון רבה יותר והבנה עמוקה יותר לגבי מה אנו צפויים לעבור, היכן ייתכנו קשיים, כיצד נוכל לפתור אותם, איזו התגייסות דרושה מאיתנו, כזוג, כדי לייצר חווית לידה חיובית ומה נכון לנו כהורים טריים לתינוק שזה עתה נולד וכיצד נרצה להתמודד עם מערכת ביה״ח. 

 

חשוב לי לציין כי לפגישות עם לילך היו התפקיד משמעותי בהכנה ללידה והן סיפקו חומר רב למחשבה ודיונים בינינו, הם היו הבסיס שלנו לשיח ממנו בנינו את חווית הלידה שלנו. 

 

לילך- המון תודה! ועוד נתראה! 

 

רוני וליאור 

 

_______________

היי לילך,

רציתי להגיד לך תודה ענקית על קורס הכנה ללידה שהעברת בחודש ספטמבר- אוקטובר 2011. אני ובעלי השתתפנו בקורס ביחד, זה עזר לנו לגבש דעה לגבי הלידה והרצון שלנו לאיך היא תיהיה.
תמיד ידעתי שאני לא רוצה אפידורל. בזכותך ידענו שאנחנו יכולים לשתף את צוות הרפואי ברצונות שלנו, הכנו תוכנית לידה מפורטת ולהפתעתי הרבה הצוות נצמד לרצונות שלי.
זו לידה ראשונה שלי, ולא כל כך ידעתי למה לצפות מבחינת כאב ומתי מתחילים צירים, מה עושים ואיך עושים, בזכות ההדרכה שלך הינו מוכנים.
לידה מבחינתי היתה חויה מדהימה. היא היתה ארוכה (11 שעות צירים ועוד שעה לידה עצמה) וזה היה מדהים, בסוף הלידה אמרתי למיילדת שאחזור שוב בקרוב.
בתור משכך כאבים לקחתי מסכת גז צחוק. ילדה נולדה במשקל 3500 קילו בלי חתכים ובלי תפרים. בזכות הנשימות והקשבה למיילדת.
 
לילכי תודה רבה על הכל.
אירה ורועי

 

סדנאות הורות בגישת 'הורות מכבדת'

  • לילך יקרה, תודה רבה !!!! המפגש היה עוצמתיי, מעורר מחשבות ושאלות. הבנות שהיו ממש התלהבו ואני מקווה שיהיה המשך ‬‫ שוב תודה מעריכה מאוד מאוד . שבת נפלאה וחיבוק גדול ממני
  • רציתי שוב להגיד תודה <3<3